2. dzień 26. Festiwalu SIMCHA: JARMARK

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za udział w niedzielnych wydarzeniach Festiwalu Simcha. Wasza obecność i entuzjazm uczyniły ten dzień wyjątkowym.

fot. Wojciech Chrubasik

Oto, co się wydarzyło:

Jarmark Żydowski 10:00-20:00, dziedziniec Synagogi

Rozpoczęliśmy dzień od jarmarku, który tętnił życiem i kolorami. Na dziedzińcu można było znaleźć stoiska z rękodziełem, tradycyjnymi przysmakami i unikalnymi przedmiotami związanymi z kulturą żydowską. Atmosfera radości i możliwość odkrycia czegoś wyjątkowego przyciągnęły wielu z Was, a oryginalne pamiątki cieszyły się dużym zainteresowaniem!

fot. Wojciech Chrubasik

Warsztaty Artystyczne „Namiot stworzenia” 11:00, piwnica Synagogi

Dzieci wzięły udział w kreatywnych warsztatach prowadzonych przez Jolantę Stanisz. Była to świetna okazja do rozwijania wyobraźni i tworzenia pięknych dzieł.

Spacer z oprowadzaniem po wystawach 12:00

Podczas spaceru uczestnicy odkryli dwie wyjątkowe wystawy – „Odkładając rzeczy na miejsce” oraz „Powroty”. Była to intelektualna podróż po historii i kulturze żydowskiej, prowadząca przez wystawy w OP ENHEIM i Muzeum Teatru.

Warsztaty Piosenki Jidysz dla Rodzin 13:00, piwnica Synagogi

Sylwia Lubiejewska poprowadziła warsztaty, podczas których dzieci z rodzicami nauczyły się pięknych piosenek w jidysz. Była to wspaniała okazja do odkrycia piękna i wyjątkowości języka i muzyki jidysz w rodzinnej atmosferze.

Warsztaty „Zabawa w teatr – śladami Idy Kamińskiej” 14:00, piwnica Synagogi

Dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych, które przeniosły je w świat sztuki teatralnej z czasów Idy Kamińskiej. Prowadzone przez Jolantę Stanisz warsztaty zapewniły mnóstwo zabawy i rozwinęły wyobraźnię artystyczną.

Spacer „W poszukiwaniu żydowskiego Nadodrza” 16:00

Tamara Włodarczyk poprowadziła fascynujący spacer po dzielnicy Nadodrze, odkrywając żydowskie dziedzictwo tej części Wrocławia. Uczestnicy mieli okazję poznać mniej znane fakty z historii miasta.

Wykład „150. rocznica śmierci Abrahama Geigera” 17:00, Szul

fot. Leon Nauka

Jerzy Kichler przybliżył postać Abrahama Geigera, który odegrał kluczową rolę w rozwoju judaizmu reformowanego. Wykład w Szulu rzucił nowe światło na ważną postać w historii judaizmu.

Wernisaż Wystawy „Anne Frank. Historia na dzień dzisiejszy” 18:30, Empora Synagogi

fot. Leon Nauka

Na Emporze Synagogi odbył się wernisaż wystawy poświęconej Anne Frank. Uczestnicy poznali nowoczesne spojrzenie na jej historię i odkryli głębsze aspekty jej życia.

Koncert Kaja Mianowana & Gang Tango 20:00, Synagoga Pod Białym Bocianem

fot. Leon Nauka

Wieczorem odbył się koncert, który wprowadził uczestników w rytmy tanga i melodie pełne emocji. Zespół z Kają Mianowaną na czele zapewnił niezapomniane muzyczne przeżycia w Synagodze pod Białym Bocianem.

Kino Simcha: „Sznurówki” 20:30, Muzeum Teatru

Na zakończenie dnia odbył się pokaz filmu „Sznurówki”, który wprowadził uczestników w świat izraelskiej kinematografii. Pokaz był częścią Klubu Filmowego Ambasady Izraela, z wprowadzeniem Martyny Stec.

Warsztaty Tańca Izraelskiego 21:45, Dziedziniec Synagogi

Ostatnią atrakcją dnia były warsztaty tańca izraelskiego, prowadzone przez Hannę Łukaszewicz-Gulanowską. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się tradycyjnych tańców w radosnej atmosferze.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne wydarzenia Festiwalu Simcha! Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.simcha.art.pl i na nasze media społecznościowe. Do zobaczenia!