KONCERT: Magda Brudzińska Klezmer Trio

OPOWIEŚCI Z SERCA

Znana i uwielbiana przez festiwalową publiczność Simchy Magda Brudzińska Klezmer Trio ponownie zagra w Synagodze Pod Białym Bocianem! Tym razem charyzmatyczna artystka zaprezentuje we Wrocławiu program pt. OPOWIEŚCI Z SERCA. Koniecznie zadbajcie już o bilety: Bilety na SIMCHA – Magda Brudzińska Klezmer Trio – OPOWIEŚCI Z SERCA | śr., 3 sie 2022, 20:00, Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław (ticketmaster.pl)

3.08.2022 |środa| godz. 20:00

KONCERT: Magda Brudzińska Klezmer Trio

OPOWIEŚCI Z SERCA

Synagoga, bilety: Bilety: 40 zł (normalne), 30 zł (ulgowe)

Środowy koncert będzie opowieścią o świecie, którego już nie ma, pełne wzruszeń i emocji pieśni o życiu i miłości. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze piosenki, pieśni i melodie żydowskie, romskie, bałkańskie wykonane w jidysz i po polsku. Można liczyć na wybitne wykonania m.in. takich utworów jak „Rebeka”, „Gdy jedna łza”, „Sztejtele Belz”, „Ot azoj”, „Saposzkelech” czy „Baj Mir”.

Magda Brudzińska Klezmer Trio to jeden z najbardziej znanych w Europie zespołów wykonujących muzykę klezmerską, aszkenazyjską. Muzycy wyróżniają się odważnym i pięknym łączeniem tradycji z nowoczesnością. Folkowe i klezmerskie brzmienie przeplatają elementami jazzu, muzyki klasycznej i popu. Inspiracją dla zespołu są tradycyjne pieśni i melodie diaspory galicyjskiej, muzyka romska i bałkańska. Swoje oryginalne brzmienie zespół zawdzięcza również niezwykłej, niskiej, oryginalnej i ciepłej barwie głosu wokalistki. Magda Brudzińska koncertuje na wielu scenach w kraju i za granicą zawsze wzbudzając swymi występami niezapomniane emocje.

Ostatni Klezmer Galicji Leopold Kozłowski, tak o niej mówił i pisał: “…Klezmerem trzeba się urodzić. Trzeba mieć tę iskrę. Jeśli się bardzo pokocha muzykę i ona wejdzie w serce, wtedy można nazwać się klezmerem. Magda Brudzińska jest niezwykle utalentowaną wokalistą, ma piękny głos i tę iskrę ma…”.

Wykonawcy:

Magda Brudzińska – śpiew i altówka

Konrad Ligas – akordeon

Szymon Frankowski – kontrabas