28.05.2016 | sobota | godz. 22:15 | Klezmerska Hawdala

KONCERT: KLEZMAFOUR /Polska/

Synagoga pod Białym Bocianem, bilety: 45 zł, 30 zł

Klezmafour – rockowa energia i bałkańskie szaleństwo

Zespół to objawienie muzyki klezmerskiej i bałkańskiej, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Klezmafour ma swoje korzenie w Lublinie, Białymstoku oraz Warszawie. Czerpie inspiracje z klezmerskich tradycji tych miast, jednocześnie obierając nowatorską drogę – z drogowskazem na muzykę bałkańską i rockową.

29.05.2016 | niedziela | godz. 19:00

MUSICAL ŻYDOWSKI: SIOSTRY PARRY

/Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny/

Synagoga pod Białym Bocianem, bilety: 50 zł, 40 zł

Spektakl “Siostry Parry”, czyli jazzująco – swingująca opowieść o marzeniach 

Siostry Parry to produkcja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego. Opowiada wzruszającą historię dwóch żydowskich sióstr Pegelman, które wiedzione marzeniami o lepszym życiu, wyruszyły z małego galicyjskiego miasteczka wprost do Nowego Jorku. W rezultacie mamy do czynienia z opowieścią o walce o szczęście na własnych warunkach, o wadze i konsekwencjach podejmowanych decyzji z fantastyczną grą aktorską i muzyką graną na żywo z tekstami w języku polskim, angielskim i jidysz. Uczta dla ducha i wyobraźni!

reż. Piotr Szalsza, scenariusz Michaela Ronzoni, scenografia Wojciech Stefaniak, kier. muz. Jerzy Kluzowicz, obsada: Chaja – Agnieszka Płoszajska, Malka – Małgorzata Jakubiec-Hauke, Wnuczka – Kornelia Raniszewska, Kantor/urzędnik imigracyjny/dyrektor teatru – Witold Szulc, Samuel Bernstein – Maciej Raniszewski, Herszel – Radosław Smużny,
Calzone/Kessler/kelner – Damian Droszcz.
 

30.05.2016 | poniedziałek | godz. 20:00

KONCERT: THE LEGEND OF KAZIMIERZ /Polska/

Synagoga pod Białym Bocianem, bilety: 40 zł, 30 zł 

Prosto z krakowskiego Kazimierza!

Krakowska formacja to zespół instrumentalny tworzący muzykę korzeni (root music), zarówno folkową, jak i etniczną. Ich brzmienia słuchane przy zamkniętych oczach przenoszą nas w ciepłe zakamarki krain w basenie Morza Śródziemnego.

31.05.2016 | wtorek | godz. 20:00


KONCERT GALOWY: KANTOR YOSEPH SCHWARTZ /Izrael/, CHÓR SYNAGOGI POD BIAŁYM BOCIANEM, PIOTR ROJEK – organy, fortepian, STANISŁAW RYBARCZYK – dyrygent.

W programie kompozycje: Maxa Janowskiego, Yosele Rosenblatta, Franka Sinatry, Eduardo di Capui, Moshe Oyshera i innych.

Synagoga pod Białym Bocianem, bilety: 50 zł, 40 zł

Koncert Galowy

Yoseph Schwartz, jako kantor młodego pokolenia wyznacza nowy kierunek w świecie muzyki kantoralnej. Jest utalentowanym dyrygentem, dbającym o interakcję z publicznością. Przybliża nam doświadcznie liturgicznej muzyki żydowskiej jednocześnie harmonijnie łącząc stare z nowym w sposób dostępny i ekscytujący dla słuchacza. 

20 lat Chóru Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka

Chór Synagogi Pod Białym Bocianem jest jedynym chórem synagogalnym w Polsce, który od 20 lat przywraca do życia muzykę zamordowanych synagog, wykonując ją na najwyższym poziomie artystycznym. W jego repertuarze znajdują się utwory najwybitniejszych kompozytorów żydowskich. Chór powstał w kwietniu 1996 roku z inicjatywy znanego wrocławskiego dyrygenta Stanisława Rybarczyka oraz studentów i absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu przy wsparciu Gminy Żydowskiej we Wrocławiu.

01.06.2016 | środa | godz. 20:00

KONCERT: SHIRA U’TFILA /Serbia/

Synagoga pod Białym Bocianem, bilety: 50 zł, 40 zł

Shira U’tfila – garść muzycznej różnordności z Serbii

Improwizacja i tworzenie fuzji gatunków to ogromna moc serbskiego zespołu, który umiejętnie łączy współczesnego twista z dziedzictwem muzycznym Bliskiego Wschodu i sefardyjskich Bałkanów. 

02.06.2016 | czwartek | godz. 20:00

KONCERT: LOUISA LYNE & DI YIDDISHE KAPELYE

Synagoga pod Białym Bocianem, bilety: 50 zł, 40 zł

Jidysz w wersji kobiecej prosto ze Szwecji

Louisa Lyne jest uznaną wokalistką pochodzącą z Härnösand w północnej Szwecji. Obecnie mieszka w Malmö. Od lat koncentruje się na piosenkach w języku jidysz, a jej repertuar obejmuje zarówno tradycyjne utwory, jak i własne, autorskie kompozycje.