WARSZTATY z edukacji międzykulturowej i międzyreliginej dla rodzin: zapisy!

Szukacie ciekawej propozycji dla całej rodziny? Wspólnie spędzony czas z dziećmi połączony ze zdobyciem nowej wiedzy i umiejętności brzmi dla Was zachęcająco? Koniecznie zarezerwujcie sobie miejsce na warsztatach z edukacji międzykulturowej i międzyreliginej dla rodzin! Poprowadzą je Eliza Gaust i Dawid Gurfinkiel ze Stowarzyszenia HaKoach w niedzielę 31.07 o 13:00. Zajęcia odbędą się w Piwnicy Synagogi Pod Białym Bocianem. Zapisy: zapisy@proarte.org.pl, wstęp wolny

Czego dowiecie się na warsztatach? Między innymi tego, dlaczego Żydzi noszą kipę? Co można, a czego nie można robić w Szabat? Co wspólnego z kulturą żydowską ma Minecraft?

Podczas zajęć zagracie także w grę karcianą, której na pewno nie znacie, bo jest autorską propozycją prowadzących. Poznacie historie, legendy i ciekawostki z barwnych dziejów narodu żydowskiego, a także zostaniecie wprowadzeni w świat judaistycznej symboliki i mistyki. Potrenujecie wspólnie pamięć i puścicie wodze fantazji!

Będzie to również okazja, by zastanowić się wspólnie, co łączy kulturę żydowską z innymi kulturami. Będzie czas na rozmowy i wesołą zabawę. Na koniec każdy/a uczestnik/uczestniczka stworzy swój kreatywny obrazek przedstawiający wybraną postać lub element ze świata judaizmu.

Warsztaty poprowadzą: Dawid Gurfinkiel i Eliza Gaust – edukatorzy z łódzkiego Stowarzyszenia HaKoach. Program warsztatów opiera się na autorskim narzędziu edukacyjnym „Elementarz HaKoach”.

Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym.