KLEZMERSKA HAWDALA – NeoKlez

W ramach 26. Festiwalu Kultury Żydowskiej – SIMCHA, serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert Klezmerska Hawdala, który odbędzie się 2o lipca 2024 roku, w sobotę, o godzinie 22:16 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu, przy ul. Włodkowica 7.

Skład zespołu NeoKlez:

  • Stanisław Leszczyński – skrzypce, syntezator
  • Damian Szymczak – klarnet
  • Piotr Tomala – akordeon
  • Kacper Bardzki – gitara basowa, syntezator
  • Kamil Wróblewski – perkusja, SPD-SX

NeoKlez to energetyzująca i bezkompromisowa grupa, której zapowiedzi koncertów zwykle zaczynają się od słów pełnych entuzjazmu. Po sukcesie albumów “Pięć stron świata” oraz “Manowce”, artyści przemierzają Polskę i Europę, oferując swoje unikalne, pełne werwy spojrzenie na muzykę. Ich kompozycje wyróżniają się nieregularnym metrum, przesunięciami rytmicznymi oraz połączeniem tradycyjnego brzmienia World Music z elementami współczesnej muzyki popularnej, takimi jak drum’n’bass, electro, jazz, funk i rock. Każdy koncert to potężna dawka klezmersko-bałkańskich dźwięków w nowoczesnej aranżacji.

NeoKlez koncertował na największych festiwalach w Polsce oraz za granicą, m.in. w Belgii, Francji, Luksemburgu, Niemczech, na Węgrzech, a także w USA, Bułgarii, Finlandii i Japonii. Mają na koncie ponad 400 koncertów i liczne występy w radiu i telewizji. Na specjalne zamówienie pięciu ogólnopolskich rozgłośni radiowych stworzyli muzykę do audio-serialu “Filip” Leopolda Tyrmanda. Wzięli również udział w uroczystej premierze filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. “Wesele”.

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia! Bilety dostępne tutaj.

Do zobaczenia na koncercie!