ŚPIEWY SYNAGOGALNE – Israel Nachman Turgeman i Chór Synagogi pod Białym Bocianem

W ramach 26. Festiwalu Kultury Żydowskiej – SIMCHA, serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert Śpiewy Synagogalne, który odbędzie się 22 lipca 2024 roku, w poniedziałek, o godzinie 20:00 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu, przy ul. Włodkowica 7.

Podczas koncertu wystąpią:

  • Israel Nachman Turgeman /Izrael/ – kantor
  • Chór Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu
  • Piotr Rojek – organy, fortepian
  • Stanisław Rybarczyk – dyrygent

O Artystach:

Israel Nachman Turgeman

Israel Nachman Turgeman to utalentowany wokalista znany na całym świecie za swoje poruszające interpretacje żydowskiej muzyki liturgicznej. Jego występy pełne są ciepłych emocji, które głęboko angażują każdego słuchacza. Jego muzyka została opisana jako emocjonalnie poruszająca, podnosząca na duchu i dynamicznie artystyczna.

Nachman Turgeman dorastał w ortodoksyjnej wspólnocie w Izraelu, zainspirowany przez swojego dziadka, również kantora. Ukończył Instytut Śpiewu Petach Tikva pod kierunkiem Eli Yaffe i Mordechai Sobol, kontynuując naukę
u czołowych kantorów na świecie. Śpiewa w kilku językach: francuskim, jidysz i włoskim. Występował w ponad siedemnastu krajach, w tym w prestiżowej „Concert Hall Concertgebouw” w Amsterdamie, gdzie jego koncerty chanukowe przyciągają co roku tysiące słuchaczy.

Chór Synagogi pod Białym Bocianem

Chór Synagogi pod Białym Bocianem, jedyny synagogalny chór w Polsce, od lat promuje żydowską muzykę synagogalną. Założony w 1996 roku przez Stanisława Rybarczyka, z sukcesem występuje zarówno w Polsce, jak i za granicą, uczestnicząc w licznych festiwalach. Chór śpiewa utwory kompozytorów żydowskich, głównie muzykę synagogalną, regularnie występując na zaproszenie różnych instytucji oraz podczas świątecznych nabożeństw we Wrocławiu.

Bilety:

Kup bilety tutaj

Więcej informacji:

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia, które przeniesie Was w świat żydowskiej tradycji muzycznej, pełen emocji
i pięknych, niezapomnianych melodii.

Do zobaczenia na koncercie!