Chór Synagogalny na jubileuszu Festiwalu SIMCHA

Szanowne Panie, Szanowni Panowie!

Z niezwykłą radością zapraszam Państwa na koncert Śpiewaków Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu, w poniedziałek 31 sierpnia 2023 roku o godz. 20.00, w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu przy ul. Włodkowica 7. Koncert odbędzie się w ramach 25. Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA. Tak się proszę Państwa składa, iż podczas każdej edycji tego Festiwalu, od 1999 roku począwszy, śpiewał zawsze Chór Synagogi wrocławskiej i to wraz z najwybitniejszymi artystami z wielu krajów świata.

Tym razem z Chórem wystąpi wybitny kantor i tenor Israel Rand z Izraela oraz znakomity wokalista i harfista Michał Zator. Partie solowe wykonają także soliści Chóru Magdalena Dynowska – sopran i Piotr Bunzler – tenor. Akompaniował na organach i fortepianie będzie prof. Piotr Rojek. Koncertem poprowadzi szef artystyczny Zespołu Stanisław Rybarczyk

Podczas koncertu usłyszymy m. in. kompozycje Pitchu Li sławnego śpiewającego rabina Schlomo Carlebacha, Uv’nucho Jomar Louisa Lewandowskiego, polskiego Żyda, który całe prawie życie spędził w Berlinie, zażywając wielkiej sławy kompozytorskiej i Mismor Lesodoh paryskiego twórcy Samuela Naumbourga. Usłyszymy także ponadczasowe Hallelujah Leonarda Cohena i You Raise Me Up Josha Grobana. Cieszyć nas będzie także szereg muzycznych niespodzianek, które objawią się dopiero podczas koncertu, a który z całą pewnością porwie Państwa w niesłychane przestrzenie kontemplacji Wieczności! 

Pozdrawiam serdecznie, do zobaczenia! Shalom!

Stanisław Rybarczyk