Shana Tova!
Shana Tova!!!! Rosh Hashanah – żydowski Nowy Rok! Z tej okazji życzymy wszystkim przyszłości słodkiej, jak jabłko w miodzie! Wszystkiego najlepszego!!!!!!שנה טובה ומתוקה
Shana Tova!!!! Rosh Hashanah – żydowski Nowy Rok! Z tej okazji życzymy wszystkim przyszłości słodkiej, jak jabłko w miodzie! Wszystkiego najlepszego!!!!!!שנה טובה ומתוקה
Szanowni Państwo! Za nami 25. Edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA! To już ćwierć wieku działalności tego cieszącego się tak wielką popularnością wydarzenia! I sądząc z tegorocznej frekwencji i opinii po …
Wczoraj 25. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA szczęśliwie dobiegłaa końca. Nie byłoby to jednak możliwe bez wielu podmiotów z współpracujących z Festiwalem i zgranego Zespołu oraz ogromu pracy włożonego przez …
W środę 2 sierpnia o 18:00 zapraszamy na spotkanie z osobami, które założyły Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA.
Szanowni Państwo! Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA ma 25 lat! Niepostrzeżenie stał się dorodnym i dojrzałym młodzieńcem, który z uwagą, dobrym smakiem, znajomością tematu, morzem często szalonych pomysłów i niestrudzoną walką …
Zapraszamy na spotkania z autorkami i autorami książek o kulturze żydowskiej, biografii i literatury faktu: Agatą Ganczarską, Jackiem Tacikiem, Konstantym Gebertem, Tamarą Włodarczyk i Zbigniewem Komorowskim, a także na rozmowę Klubu Książki Żydowskiej, którą poprowadzi Urszula Rybicka (Żydoteka). Wstęp wolny.
Wykłady wygłoszą Michał Jaczyński (UJ), Dariusz Dekiert (UŁ), rabin Stas Wojciechowski, Tamara Włodarczyk oraz Mariusz Urbanek. Mira Żelechower-Aleksiun podczas spotkania zatytułowanego „OBCY / OBCA w tradycji żydowskiej na podstawie Księgi Rut i Księgi Ester” zaprezentuje i omówi swoje obrazy. Wstęp wolny.
Simcha z hebrajskiego oznacza radość, dlatego podczas Festiwalu nie mogło zabraknąć warsztatów. W programie nauka: technik ruchu i tańca izraelskiego, szydełkowania kip, odczytywania macewy. Poznamy też tajniki śródziemnomorskiej kuchni żydowskiej i win koszernych. Na niektóre warsztaty obowiązują zapisy.
Na pokazy filmowe w Muzeum Teatru zapraszamy codziennie od 30 lipca do 3 sierpnia o 20:30. Każdy seans zostanie opatrzony prelekcją lub rozmową z twórcami. Wstęp wolny.
Spacery po Wrocławiu śladami dawnych mieszkańców. Wybierzemy się na przechadzkę śladami osób związanych z powojennym teatrem żydowskim, poznamy żydowski Borek, poszukamy Stolpersteinów, odwiedzimy stary cmentarz żydowski i wysłuchamy historii stojącej za Dzielnicą Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Obowiązują zapisy.