KONCERT HAWDALOWY Klezmerski Zachód Słońca

Zespół ACCORINET KLEZMER BAND w obecnym składzie powstał w 2013 roku.

Jesteśmy profesjonalnymi muzykami na co dzień grającymi w FILHARMONII KALISKIEJ.

Klezmer to szczęśliwy muzyk, który wędruje po świecie, dając ludziom swoją sztuką  radość i wzruszenie. Z nami jest tak samo. Dzięki muzyce klezmerskiej świat stał się naszym domem. Szukamy inspiracji w wielu krajach, komponujemy improwizujemy i chcemy dzielić się z publicznością swoimi fascynacjami. Zespół klezmerski Accorinet Klezmer Band to radość gry, radość współtworzenia i jeszcze coś nieuchwytnego, czego doświadczają nasi słuchacze. Warto sprawdzić! Świat muzyki klezmerskiej jest przebogaty. Zaglądamy wspólnie do wielkiego kufra przeszłości i ożywiamy ją. Tak! Muzyka czyni minione epoki piękną opowieścią pełną emocji i prawdy. Klezmer nie gra. Klezmer opowiada historię. Klezmer kocha i tęskni. W naszym przypadku robimy to zespołowo – z korzyścią dla publiczności.

Zespół wykonuje przede  wszystkim muzykę  klezmerską inspirowaną melodiami żydowskimi ,bałkańskimi , arabskimi i muzyką cygańską. Nie  stronimy także od tanga ,swingu i muzyki rozrywkowej w ujęciu klezmerskim. Oprócz znanych utworów mamy w repertuarze także własne kompozycje inspirowane historią w tym opartą na autentycznej melodii kantora kaliskiego z przełomu XIX i XX w, którą otrzymaliśmy od Pani Hili Marcinkowskiej opiekującej się kaliskimi judaikami.

Współpracujemy z wieloma wybitnymi muzykami i wokalistami.

Otrzymaliśmy nagrody  Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2014 oraz inne nagrody, wyróżnienia i listy pochwalne.

Zespół występuje z powodzeniem na koncertach i festiwalach w całej Polsce i Niemczech. Wydaliśmy dwie płyty, w tym współpracujemy z wydawcą niemieckim.

Z poważaniem: członkowie zespołu.

Organizator:

Fundacja „PRO ARTE 2002”

Współorganizatorzy:

Art&Business Direction

Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu

Partnerzy:

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Ticketmaster

Cocofli

Mecenat:

Miasto Wrocław

www.simcha.art.pl 

www.proarte.org.pl 

www.facebook.com/festiwalsimcha 

Informacje o Organizatorze:

Fundacja “PRO ARTE 2002” ul. Chorzowska 10/2, 52-023, Wrocław, Polska