Israel Rand na Festiwalu

Wiadomość z ostatniej chwili – jeden najwybitniejszych kantorów i tenorów na świecie, Izrael Rand, zaszczyci nas swoją obecnością podczas tegorocznego Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA. Jego głos doprowadza do wzruszeń i niezapomnianych emocji, dlatego jesteśmy pewni, że jako gość specjalny poniedziałkowego koncertu zapisze się w pamięci naszej publiczności.

Israel Rand odgrywa główne role w teatrze Yiddispiel oraz Aspaklaria. Doskonalił swój głos w Izraelskim Instytucie Śpiewu Kantoralnego pod kierunkiem Eli Jaffe, Naftali Hershtick oraz Moshe Sterna.

Podróżuje po całym świecie i koncertuje na najlepszych salach koncertowych, między innymi w USA, Polsce, Izraelu, Czechach oraz na Węgrzech. Pracuje jako Kantor w Synagodze Heichal Meir w Tel Awiwie. Pełni funkcję głównego Kantora w Hampton Synagogue w Nowy Jorku oraz Wielkiej Synagodze miasta Ramat Gan z towarzyszeniem chóru „Głosy z nieba”, kierowanego przez Rafiego Bitona. Uczestniczył w występach kantoralnych i operowych w Centrum Lincolna / Nowy Jork, Operze w Pradze, Budapeszcie, Palm Beach / USA, Tel Awiwie / Izrael.

Występuje przy akompaniamencie najlepszych orkiestr: Izraelska Filharmonia, Orkiestra Symfoniczna Baltimore, Orkiestra Filharmonii Praskiej, Orkiestra Filharmonii Budapeszteńskiej, Opera–Palm Beach– USA. Jego repertuar jest bardzo rozbudowany, opiera się na pieśniach neapolitańskich, jidysz, izraelskich oraz chasydzkich. Specjalizuje się w ceremoniach ślubnych, bar micwach i żydowskich imprezach specjalnych, aby zapewnić słuchaczom niezapomniany dzień. Warto wspomnieć, że jest nauczycielem sztuki kantoralnej. Pełni funkcję starszego nauczyciela w mieście Petah Tikwa / Izrael. Prezentuje się jako gość specjalny na festiwalach kultury żydowskiej oraz w telewizji i radiu, uczestnicząc w audycjach muzycznych poświęconych tradycji

31.07.2023, 20:00 | Celtycka harfa & śpiew synagogi
Koncert: ISRAEL RAND /IZRAEL/ – KANTOR, MICHAŁ ZATOR I CHÓR SYNAGOGI
Israel Rand /Izrael/ – kantor
Michał Zator – harfa celtycka
Magdalena Dynowska – sopran
Piotr Bunzler – tenor
Piotr Rojek – organy, fortepian
Chór Synagogi Pod Białym Bocianem we Wroclawiu
Stanisław Rybarczyk – dyrygent

Bilety do nabycia: w serwisie Ticketmaster (www.ticketmaster.pl), w księgarnio-kawiarni Cocofli przy ul. Włodkowica 9 oraz na 2 godziny przed koncertem w Synagodze Pod Białym Bocianem.